Chorwacja to kraj w południowo-wschodniej Europie. Graniczy ze Słowenią na północnym zachodzie, Węgrami na północnym wschodzie, Bośnią i Hercegowiną oraz Czarnogórą na południowym wschodzie. Jej stolicą jest Zagrzeb. Chorwacja zajmuje powierzchnię 21 851 mil kwadratowych, a jej populacja wynosi 4,3 miliona. Lasy pokrywają ponad 44% powierzchni lądowej Chorwacji. Charakteryzują ją różne typy siedlisk obejmujące zarówno tereny podmokłe, łąki torfowiska jak i obszary przybrzeżne i morskie.

Chorwacja słynie z pozytywnego nastawienia do zarządzania dziką przyrodą, co sprawia, że każdego roku coraz więcej myśliwych jest w stanie spełnić swoje myśliwskie marzenia. Na szczycie listy znajdują się polowania na niedźwiedzie i dziki, ale są trzy rodzaje jeleni, dwa gatunki koziorożcow i liczne gatunki drobnej zwierzyny, na które można polować. Spektakularne góry i niezapomniane doliny pozostaną z Tobą na długo po zakończeniu polowania. Polowanie w Chorwacji oferuje wyzwania nawet dla najbardziej doświadczonego myśliwego.

W Chorwacji można polować na dziewięć różnych rodzajów zwierząt – jelenie, dziki, sarny, daniele, niedźwiedź brunatny, muflony, kozice, szakal i lis. Dostępnych jest również wiele gatunków ptaków i drobnej zwierzyny.

Ale Chorwacja oferuje przede wszystkim jedne z najlepszych na świecie polowań na dziki. Tutaj nie jest niczym niezwykłym, że grupa 10 – 12 myśliwych strzela 60 – 80 sztuk zwierzyny podczas trzydniowego polowania pędzonego – oczywiście w zależności od kaprysów pogody i umiejętności strzeleckich poszczególnych myśliwych.

Polowania pędzone na dziki

Na większości terenów na których organizujemy polowania, można spodziewać się średnio 2-3 sztuk zwierzyny na myśliwego dziennie. Powszechnie organizuje się dwa lub trzy pędzenia dziennie. Czas trwania wynosi od 2,0 do 3 godzin na każde pędzenie . Liczba naganiaczy zależy od terenu, ale generalnie jest nie mniej niż 15 naganiaczy na terenach górskich i 20 – 25 w lasach nizinnych. Psy myśliwskie, nasi wierni towarzysze, są bardzo pomocne w polowaniach pędzonych. Liczba psów często przewyższa liczbę naganiaczy na polowaniu.

Współpracujemy z terenami które zajmują ponad 70 000 ha obszarów łowieckich dla polowań na pędzone dziki, w przeważającej większości na terenach otwartych ale też częściowo ogrodzonych (nigdy mniejszych niż 1000 ha). Każdy dzień polowania jest organizowany na innym obszarze łowieckim, dzięki czemu będziesz mógł polować w różnych typach lasów i terenu, co sprawi, że Twoje polowanie będzie jeszcze ciekawsze. Oznacza to również świeże i spokojne psy i nowi naganiacze na każdy dzień polowania. Większość innych krajów oferuje tylko polowania pędzone ” na cennik” jak sąsiednie Węgry. W Chorwacji oferujemy pakiety ze stopniowanymi cenami stałymi, które obejmują odstrzał odyńców.

Najlepszy okres: listopad, grudzień, początek stycznia
Liczba myśliwych: minimum 16; maksymalnie 24

Sezon polowań w Chorwacji

 • sezon polowań na dzika – CAŁY ROK
 • sezon polowań na jelenie – od 16 sierpnia do 14 stycznia
 • sezon polowania na Niedźwiedzia – od 20 września do 15 grudnia; od 02 marca do 15 maja
 • sezon polowań na muflony – cały rok
 • sezon polowań na kozice bałkańskie – od 01 września do 31 grudnia
 • sezon polowań na sarny – od 1 maja do 30 września
 • sezon polowań na słonki – od 1 października do 28 lutego
 • sezon polowań na przepiórki – od 1 sierpnia do 1 października
 • sezon polowań na bażanty – od 16 września do 14 stycznia
 • sezon polowań na kuropatwę – od 16 września do 31 grudnia
 • sezon polowań na zająca – od 1 października do 15 stycznia

Dodano: 30.05.2022 do kategorii: Z życia Artemis

artemis hunting club

eksploruj, odkrywaj & poluj

Życie myśliwego nie odmierza się liczbą oddechów, które robi każdego dnia, ale liczbą polowań, które powodują, że traci on oddech…

Umów się na polowanie z nami już teraz.

skontaktuj się z nami

artemis hunting club

Co nas wyróżnia?

Sprawdź co sprawia, że od ponad 20 lat jesteśmy jednym z czołowych biur polowań w Polsce!

Jakość

Naszym piorytetem jest twoje zadowolenie z udanego polowania.

PROFESJONALIZM

Szacunek dla klienta i pieniedzy ktore placi za polowanie. Dostarczamy dokladnie to na co sie umawialiśmy.

ZAUFANIE

Naszym celem jest kompleksowość, zaufanie, oraz bezpieczenstwo osób wyjezdzających na polowanie.