W Chorwacji można właściwie polować przez cały rok, kalendarz polowań jest bardzo bogaty, zawsze jednak wybieramy optymalny czas łowów dla każdego gatunku zwierzyny łownej.
Chorwacja uznawana jest za „krainę polowań”. Wyróżnia się niezwykle bogatą i zróżnicowaną przyrodą. Co ważne, kraj ten jest sygnatariuszem wszystkich międzynarodowych konwencji o ochronie przyrody i dlatego wwóz trofeów do Polski z polowania w Chorwacji nie stanowi żadnego problemu.
W Chorwacji możemy zapolować na:
Chorwacja to jedno z niewielu miejsc, gdzie można polować na niedźwiedzie brunatne. Ich populacja jest na tyle liczna, że łowy odbywają się bez obaw o zagrożenie dla gatunku. Niedźwiedzie potrafią ważyć do 400 kg, a ich trofea mają wysoką jakość.
Najlepsze miesiące na polowanie na niedźwiedzie to: marzec, kwiecień, październik i listopad. Najlepiej rozpocząć łowy siedem dni przed pełnią księżyca i polować do pełni.
Polowanie na niedźwiedzia możesz połączyć z polowaniem na muflona lub kozicę bałkańską.
W zależności od regionu masa chorwackich niedźwiedzi waha się od 100 do 350 kg, przy wzroście od 1,7 do 2,2 m – nie ma zatem problemu z uzyskaniem powyżej 300 pkt CIC i zdobyciem złotego medalu.
Łowy w większości przypadków są naprawdę dobrze przygotowane, a ambony – solidnie wykonane: wysokie i zapewniające bezpieczeństwo myśliwym. Doświadczeni chorwaccy podprowadzający, uzbrojeni po zęby we wszystkie myśliwskie urządzenia pomagające w polowaniu, starają się, aby klient zdobył upragnione trofeum.
Warto podkreślić, że Chorwacja oficjalnie spełnia wszystkie wymogi CITES, dlatego eksport trofeum po polowaniu nie jest skomplikowany i co najważnejsze całkowicie legalny. W ostatnich latach większość chorwackich łowisk rozlicza się z myśliwymi według punktacji CIC, a nie masy ciała niedźwiedzia, tak jak to praktykowano jeszcze kilka lat temu.
W Chorwacji można również zapolować zbiorowo na dziki. Polowania organizowane są na prywatnych, otwartych terenach w środkowej części kraju. Najlepszy okres polowań to listopad, grudzień, styczeń.
Cena polowania zależy od liczby strzelonych dzików i liczby myśliwych biorących udział w polowaniu. Zawiera: