Na odyńce na Białoruś warto przyjechać na samym początku sezonu – najlepiej w drugiej połowie maja; potem na przełomie lipca i sierpnia na owsach oraz w zimie na polowanie przy nęciskach w listopadzie, grudniu i styczniu. Warto wybrać się tu, aby zapolować na kapitalne odyńce, których masa często przekracza 200 kg, a ich trofea są zwykle bardzo mocne i szerokie, co nie jest bez znaczenia dla pasjonata polowania na dziki.
Wywóz broni i amunicji za granicę przez obywateli polskich wymaga zgody właściwego organu Policji, czyli komendanta wojewódzkiego Policji. O wydanie zezwolenia ubiega się myśliwy osobiście na podstawie zaproszenia wydanego przez kontrahenta zagranicznego.
Wyrobienie zezwolenia na wywóz broni i amunicji trwa od 7 do 14 dni w zależności od sprawności działania komendy.
W przypadku transportu lotniczego broń powinna być zapakowana w sztywny futerał. Zgodnie z przepisami lotniczymi amunicja nie może być zapakowana w futerale z bronią. Zaleca się pakowanie amunicji do metalowej skrzyneczki.
Nie ma problemów z wwozem broni na Białoruś – przy poprawnie przygotowanych zaświadczeniach i certyfikatach odprawa broni na lotnisku nie twa dłużej niż 15 minut dla jednej osoby.